Ugrás a fő tartalomra
Minden kollekcióKiegészítő funkciók
Pénztárgép integráció (e-pénztárgép kiegészítő csomag)
Pénztárgép integráció (e-pénztárgép kiegészítő csomag)
Frissítve ezen a héten

Az Orsys szoftverébe több pénztárgép is integrálható különböző módon. Ez a dokumentum leírja, hogy pontosan mire jó a pénztárgép integráció, milyen teendők vannak a beüzemelésre és milyen pénztárgépekkel kompatibilis a kiegészítő csomag.

Miért hasznos a pénztárgép integráció?

Az ÁFA törvények elég bonyolultak és komoly büntetések járnak a hibázás miatt, ezért fontos elkerülni az emberi tévedést és a felesleges munkaórákat. Ezzel a kiegészítő csomaggal és a pénztárgép integrációjával egy kattintásra (vagy teljesen automatikusra) csökkenthető az adóügyi bizonylat készítése. Ezek mellett az átadott adatokban sosem lesz tévedés és elgépelés, emiatt teljesen megszüntethető a NAV-os bírság.

Ahhoz, hogy a pénztárgép integráció megtörténjen, 4 lépésre van szükség, amit lentebb részletesebben ki is bontunk:

  • Kell egy Orsys-szal kompatibilis pénztárgép,

  • Elő kell fizetni az E-pénztárgép kiegészítő csomagra,

  • Be kell programozni a pénztárgépet (ezt a pénztárgépes szokta megtenni akár távolról is),

  • Ellenőrizni kell, hogy minden terméknél és feltétnél megfelelően legyen beállítva az ÁFA érték.

Integráció típusai

Több integrációs típus is létezik, ami arra utal, hogy milyen formában kerülnek át az adatok a pénztárgépbe. Ezeket röviden itt részletezzük:

  • QR kód: ebben az esetben a képernyőn megjelenik értékesítés után egy QR kód, amit a pénztárgéphez kötött vonalkód olvasóval kell beolvasni. Beolvasás után már ki is nyomtatódik az adóügyi bizonylat. QR kód a blokkon is megjeleníthető beállítástól függően.

  • Bluetooth: ebben az esetben a kérdéses POS terminált és a pénztárgépet egy bluetooth kapcsolattal kell összekötni és az adatok ezen a csatornán keresztül kerülnek továbbításra. Fontos megjegyezni, hogy a bluetooth kapcsolat nem a legstabilabb, ezért távolra egyáltalán nem működik, de a közelben is néha megszakadhat.

  • Soros port / USB: ebben az esetben egy fizikai kábellel lehet összekötni a POS terminált és a pénztárgépet. Stabilitásában olyan mint a QR kód, viszont nincs szükség extra lépésre a vonalkód beolvasása miatt. Általában kell egy átalakító aminek az egyik vége soros port (pénztárgépbe dugható) a másik pedig egy USB (POS terminálba dugható).

Pénztárgép integráció lépései

Kompatibilis pénztárgépek

Jelenleg több pénztárgéppel is kompatibilis az Orsys rendszere, de ez a lista folyamatosan bővül. Amennyiben olyan pénztárgéped van ami nincs itt a listában, keresd fel munkatársainkat az elérhetőségek egyikén és tájékozódj az aktuális listáról. Ha egyáltalán nincs integrálva, jelezd nekünk, felvesszük a fejlesztési listába és lefejlesztjük.

Kompatibilis pénztárgépek és azok integrációs típusai:

  • CashBox Base (A240), CashBox Base GPS (A265): QR kód, bluetooth, soros port

  • Fiscat Neon+ (A241): QR kód

Előfizetés a kiegészítő csomagra

Annak, hogy előfizethess az E-pénztárgép kiegészítő csomagra nincs előfeltétele, bármely alap csomaggal használható. Látogass el az adminisztrációs felületen a “Beállítások” menü alatt az “Előfizetések” oldalra. Itt alul a kiegészítő csomagoknál láthatod ezt és fizethetsz rá elő.

Előfizetés után látogass el az adminisztrációs felületen a “Beállítások” menü alatt az “Általános” menüpontra. Itt kattints a “POS beállítások” tabra és egy kicsit lefele görgetve találod a pénztárgép beállításokat. Válaszd ki a megfelelő típust és a kommunikáció típusát.

Pénztárgép programozása

A használni kívánt pénztárgépet be kell programozni a megfelelő gyűjtő számokkal, hogy működjön az automatikus adatátvitel. Ehhez a következő üzenetet küld el a pénztárgépesednek:

Pénztárgép programozási útmutató: ÁFA Gyűjtő száma (31: A00 5%; 32:B00 18%; 33:C00 27%; 34 D00 AJT; 35 E00 0%)

Amíg a pénztárgépes ezt nem csinálja meg, addig általánosságban egy “Adatbeviteli hiba” üzenetet jelez a pénztárgép.

Termék és feltét ÁFA beállítás

Ha minden előző lépés teljesítve van, akkor már csak egy lépés maradt, a termékek és feltétek ÁFA százalékának ellenőrzése. Ezt az adminisztrációs felületen az “Étterem” menü alatt az “Étlap” menüpontban tudod megtenni.

Ha további információkat szeretnél az étlap kezelésével kapcsolatban látogass el a étlap és itallap kezelése dokumentumra.

Választ kapott a kérdésére?